İnsanlara zaman ve para kazandıracak, daha iyi yaşamalarına yardımcı olacak bir şirket olmak için yola çıkalı neredeyse 60 yıl oldu. O ilk günlerde, işlerimizin ölçeğini kullanarak bir fark yaratmak için ne kadar büyük bir fırsatımız olacağını bilemezdik. Etrafımızdaki dünya değişmeye devam ettikçe -ki bugün, yola çıktığımızdan daha büyük bir hızla değişiyor- sadece uyum sağlamaya ve büyümeye değil, aynı zamanda öncülük etmeye yönelik taahhüdümüzü de yineliyoruz.

 

Kendimize her gün, işimizin sadece ne başardığımızla değil, aynı zamanda oraya nasıl ulaştığımızla ilgili olduğunu hatırlatıyoruz. İşlerimizi nasıl yürüttüğümüz, sattığımız ürünler ve sunduğumuz hizmetler kadar önemlidir. Bu da, iş yaptığımız toplulukların yasalarına uymak demektir. Ama bu yetmez. Walmart’ta çalışan iş arkadaşlarımızdan değerlerimiz temelinde faaliyet göstermeleri beklenir. Beklentimiz, yaptığınız her şeyin merkezine adilliği, eşitliği, adaleti ve doğruluğu koymanızdır. Bu şekilde çalışarak, her birimiz kültürümüzü biçimlendirmede aktif bir rol alacak, güveni oluşturacak ve şirket olarak amacımıza ve potansiyelimize ulaşmamızı mümkün kılacaktır.

 

Davranış Kurallarımız bizler için önemli olan şeyleri yansıtır. Bu Kurallar hepimiz için geçerlidir; benim için, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve yöneticilerimiz için, Walmart’taki her bir iş arkadaşımız için. İş ortaklarımızdan da değerlerimizi kucaklamalarını ve bu yüksek standartları yakalamalarını bekliyoruz. Bu değerleri paylaşmayan iş arkadaşlarının ve ortakların Walmart’ta yeri yoktur.

 

Lütfen Kurallarımızı okuyun. Bunlara sık sık bakın. Dürüst, adil kararlar verirken ve geçerli yasalara ve politikalara uyarken Kuralların sizlere rehberlik yapmasına izin verin. Kurallarımızın temelinde basit bir kılavuz var: Doğru olanı yapın ve bir endişeniz olduğunda ya da yanlış bir şey gördüğünüzde sesinizi yükseltin. Üzerinize düşeni yaptığınız için teşekkürler.

 

Doug McMillon
Başkan ve CEO
Walmart Inc.

#f2f2f2